close
دانلود آهنگ جدید
خانواده سبز فردا - 6
loading...

خانواده سبز فردا

رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن

لیپوساکشن یکی از پرطرفدارترین جراحی های لاغری محسوب می‌شود که بیماران بسیاری برای لاغری این روش را انتخاب میکنند. کانتورینگ و زیبا سازی قوس های بدن توسط لیپوساکشن به بهترین شکل قابل انجام است. اعتماد به نفس اغلب بیماران بعد لیپوساکشن به طور چشمگیری افزایش میابد. با این حال یکی از رایج‌ترین تصورات غلط در مورد لیپوساکشن این است که بیماران تصور می‌کنند می‌توانند به عادات غذایی غلط قبلی خود بازگردند و به همین دلیل روش لیپوساکشن را انتخاب می‌کنند. در حالی که حفظ نتایج پس از لیپوساکشن نیاز به ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگی و رعایت رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن دارد.

منبع: خدمات لاغری و پیکرتراشی - رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن

Dr. Dalake بازدید : 1 سه شنبه 22 مرداد 1398 زمان : 11:47 نظرات ()

جدیدترین و کاملترین روانشناسی عکس پروفایل تلگرام اینستاگرام

روانشناسی عکس پروفایل گل

این افراد معمولا خانم های مذهبی هستند که نمی خواهند عکسشان در فضای مجازی برای دیگران نمایش داده شود. یا برخی از خانم ها به دلیل خواست خود یا شوهر بجای عکس چهره  از گل استفاده می کنند.

گروه دوم افراد مسن و سن دار هستند که معمولا تازه با فضای مجازی آشنا شده اند از این تصاویر استفاده می کنند.

 

گروه سوم افرادی که از تصویر گل و از خود استفاده می کنند. این افراد به گل ها علاقه دارند و از سویی دلایل گروه اول و دوم را ندارند.

 

روانشناسی شخصیت افراد از تصویر حیوان (سگ، گربه، پرنده و غیره)

گروه اول: افرادی که حیوان خانگی دارند و رابطه احساسی عمیقی با او بر قرار کرده اند. می خواهند دیگران این تصاویر را ببنند تا ارزش حیوان خانگیشان افزوده شود.

 

گروه دوم: افرادی که به حیوانی علاقه دارند ولی از آن حیوان نگه دای نمی کنند. از حیوانی که بر روی پروفایلشان می بینید می تواند بسیاری از ویژگی های شخصیتی آن ها را شناسایی کنید.

 

برای مثال افرادی که از تصویر اسب استفاده می کنند افراد ارامی هستند و به نجابت و اصالت اهمیت بسیاری می دهند.

 

شخصیت شناسی از روی حیوانات

گربه دوستان معمولا شخصیت مستقلی دارند، تمایل به رهبری و مدیریت جمعی دارند و تفکر کردن را دوست دارند.

 

خرس دوستان معمولا آرامش را دوست دارند، محتاط هستند و اندیشیدن را دوست دارند در موضوعات مختلف خیال بافی می کنند.

 

میمون دوستان افراد شادی هستند که توانمندی و مهارت های زیادی در کارهای مختلف دارند و از سویی اعتماد به نفس بالایی دارند.

 

سگ دوستان، افراد وفادار و شجاع را دوست دارند. مراقب دیگران هستند و با افرادی که به انها محبت می کنند رابطه بسیار خوبی برقرار می کنند.

 

موش دوستان معمولا افراد زحمت کشی هسستند و فروتن و خجالتی هستند و این افراد معمولا قابل اعتماد به نظر می رسند ولی بسیار زیرک و باهوش هستند.

 

جدیدترین و کاملترین روانشناسی عکس پروفایل تلگرام اینستاگرام

 

خرگوش دوستان افرادی هستند که فروتن، باهوش و زیرک و چابک هستند و در زمان خشم می توانند آن را مدیریت کنند.

 

فیل دوستان افرادی هستند که همچون کوه در برابر مشکلات می ایستند و نمی گذارند صدمه ببینند.

 

شیر از آن جا که در فرهنگ ایران جایگاه بالایی دارد و در تمام داستان ها سلطان است، این افراد اعتماد به نفس بالایی دارند و تمایل زیادی به کسب مقام و قدرت دارند.

 

روباه در داستان های ایرانی نماد موجود است که دیگران به خاطر دستیابی به اهداف خود فریب می دهد. دوستداران این حیوان معمولا افراد بسیار باهوش و زیرک و منفعت طلبی هستند.

 

خروس یک موجود با شخصیت و با استعداد است. دوستداران خروس افرادی هنرمند، حمایت کننده، اعتماد به نفس بالا و سحرخیز هستند.

 

خوک در فرهنگ های دیگر نماد سخاوتمند، صادق، بردبار و مهربان می باشد ولی در فرهنگ ما نماد افراد است که بی بندبار و غیرقابل اعتماد هستند.

 

گاو دوستان افرادی هستند که ماجراجو و مهربان هستند و سعی می کنند و زیاد با دیگران ارتباط برقرار نمی کنند.

 

گورخرشخصیت مشابه اسب دارد با این تفاوت که خاص بودن هم به او اضافه می شود. یک شخصیت وفادار، هوشمند، متعهد و آرمانگرا دارد که به خاص بودن اهمیت می دهد.

 

کسانی که تصویر ببر را روی پروفایل شبکه های اجتماعی خود قرار می دهند معمولا افرادی هستند که به قدرتمند و جذاب بودن اهمیت می دهند. این افراد تنها بودن را دوست دارند و از طرفی فعال هستند.

 

گوسفند نشان دهنده شخصیت دوستانه و سختکوش محافظه کار و آرام بودن است. شخصیت گاو و گوسفند در این است که دختران معمولا گوسفند و پسران گاو را انتخاب می کنند.

 

پاندا با قیافه ای خاص و شخصیت منحصر به فرد، جزو دوست داشتنی ترین حیوانات از نظر کودکان و به خصوص دختران است. افرادی که آن را بر روی صفحه شخصی خود قرار می دهند معمولا دلسوز و مهربان(دوست دارند با محبت دیگران را بغل کنند)، شوخ طبع، خیال باف و بسیار خود کفا هستند و در عین فعال بودن، افرادی هستند که خواب و استراحت را بسیار دوست دارند.

 

پنگوئن دوستان شخصیت جالب و طنزواری دارندو از سویی روح لطیف و مهربان داشته و از نظر مایل بسیار دست ودلباز هستند و این افراد معمولا توانایی خوبی در تزتین کردن دارند.

 

جغد را افرادی دوست دارند که سکوت شب را دوست دارند شخصیت مرموز دارند و معمولا کارهای خود را شب ها انجام می دهند به هنر علامند هستند و افراد عمیق و معنوی نیز هستند. هوشیاری و آگاهی معمولا خوبی دارند.

 

زرافه نیز شخصیتی همچون اسب و گور خر دارد با این تفاوت که خاص است و افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند و در برخی موارد خجالتی و درونگرا هستند. این افراد معمولا توان خوبی در جذب دیگران دارند.

 

نهنگ شخصیتی قابل اعتماد، صادق و یک دوست عالی به تمام معنا، دوستاران این موجود روحیه و زندگی آشفته را به راحتی سرو سامان می دهند.

 

لاک پشت دوستان بسیار محافظه کار بوده و خطر کردن و هیجان را دوست ندارند و صلح طلب هستند و از هرج و مرج دوری می کنند  و مهربان زیادی دارند و درونگرا هستند. این افراد معمولا به موضوعات سطحی نگاه می کنند.

 

اردک یک شخصیت خانواده دوست و بسیار زحمت کش و بازیگوش است که معمولا با سروصدا دیگران را کلافه می کند.

 

پرنده نشان دهنده روح آزاد و مثبت است. این افراد معمولا شاد هستند و از یک زیبایی درونی برخوردار می باشند. البته بسته به نوع پرنده ویژگی های شخصیتی فرد متفاوت است

 

روانشناسی عکس پروفایل خانواده

افرادی که عکس خانواده خود را روی پروفایل یا صفحه فضای مجازی می گذارند افراد خانواده دوستی هستند که برای خانواده به خصوص افرادی که عکسان در تصویر است ارزش بالایی می دهند.

 

هر چه تعداد عکس ها بیشتر باشد اهمیت این موضوع بیشتر می شود. برای این افراد پایندی به خانواده و اصالت خانوادگی بسیار مهم است.

 

تصویر مکان دیدنی روی تلگرام

این افراد دوست دارند به گردش بروند و مکان های مختلف را ببینند و از سویی برخی از این افراد برای نمایش فعال بودن و سرزندگی خود از این تصاویر روی پروفایل خود استفاده می کنند و می خواهند به دیگران نشان دهند که کجا ها می رود.

 

به صورت کلی این افراد به گردش و حرکت اهمیت زیادی می دهند و بی شک خاطرات زیادی از سفرهای خود دارند. پس به طور کلی اگر عکس های سفر فرد بود، فرد می خواهد مکان هایی که رفته به دیگران نشان دهد و خاطراتش برایش مهم است. اگر مکان هایی که نرفته و عکس کلی است، نشان می دهد که علاقه زیادی به گردش نو تفریح دارد.

 

روانشناسی تصویر پروفایل بر اساس چهره

معمولا افراد بهترین عکس های خود را در صفحه و پروفایل تلگرام، واتساپ یا اینستاگرام قرار می هند. به همین دلیل زیاد نمی توان از این تصاویر قضاوت کرد به طور کلی روانشناسی چهره کلی فرد می تواند به ما کمک کند که در ادامه برایتان توضیح میدهم.

 

روانشناسی چهره

صورت دایره ای شکل: این افراد به امور معنوی بسیار اهمیت می دهند و مهربان هستند. سعی می کنند با دیگران مشاجره و دعوا نداشته باشند و صلح طلب هستند.

 

صورت چهارگوش : افراد مصممی هستند که همواره در حال تلاش هستندو اراده بسیار بالایی در انجام امورد دارند. معمولا این افراد مدیران و رهبران خوبی برای هدایت گروه هستند. رک گویی و جنگجوهای خوبی هستند. گاهی این افراد خواست خود را به دیگران و گروه تحمیل می کنند.

 

صورت مثلثی (بالا کوچکتر از پایین است): وفادار هستند و استعداد زیادی در امورد مختلف دارند این افراد سعی می کنند با دیگران مهربان باشند.

 

صورت بیضی: این افراد در زندگی افراد موفقی هستند و معمولا به مقام های بالا دست پیدا می کنند. بسیار به قدرمند شدن اهمیت می دهند و اعتماد به نفس بالایی دارند. در محیط کاری معمولا اعتماد مدیران و رییس خود را به خوبی جذب می کنند.

 

صورت سه گوش:افراد حساس و عاطفی هستند، درونگرایی هستند، به رویا پردازی می پردازند و خیال بافی را دوست دارند.

 

این افراد بسیار وفادار و حسود هستند و گاهی می تواند با نقشه هایی فکر شده، دیگران (کسانی که آن ها را آزار می دهند) را آزاردهند.

 

مشاورانه 

مشاوره خانواده 

مشاوره ازدواج 

مشاوره تلفنی 

مشاوره آنلاین 

تست روانشناسی 

مشاوره روانشناسی 

مشاوره جنسی 

اختلال روانی 

استخدام روانشناس و روانسنج

روانشناسی لوگو یا محیط کار روی تلگرام

گروه اول: می خواهند آن موضوع یا کار را تبلیغ کنند.

 

گروه دوم: به کار خود بسیار اهمیت می دهند و در محیط بسیار فعال هستند و گاهی انقدر کار می کنند و برایشان کار اهمیت پیدا می کند که زندگی شخصیتشان آسیب می بیند.

 

گروه سوم: می خواهند مقام خود را بالا ببرند. برخی افراد می خواهند هویت و جایگاه اجتماعی خود را با نشان دادن محل کار یا یک برند معروف بالا ببرند. این افراد معمولا اعتماد به نفس پایینی دارند، حسود هستند و دهان بینی زیادی دارند.

 

تصویر دوستان روی پروفایل تلگرام

گروه اول کسانی هستند که عکس یک یا چند دوست را بارها و بارها و در مکان های مختلف در پروفایل اجتماعی خود قرار می دهند. این افراد می خواهند رابطه شدیدا عمیق دوستانه خود را نشان دهند. چنین دوستانی در تصمیم گیری این افراد بسیار تاثیرگذار هستند. این افراد معمولا درونگرا هستند و به هرکسی اعتماد نمی کنند.

 

گروه دوم: عکس افراد مختلف و دوستان مختلفی را در پروفایل تلگرام و یا انستاگرام قرار می دهد. این افراد برونگرا هستند و دوستان زیادی دارند.

 

دوست در زندگی این افراد جایگاه والایی دارد و معمولا بعد ازدواج نیز رابطه با دوستان را ادامه می دهند. روابط دوستی این افراد معمولا سطحی تر از گروه اول است.

 

جملات فلسفی اکانت ایسنتا

این افراد اهل انیشیدن و فکر کردن هستند. میخواهند دغدغه های ذهنی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از جملاتی که قرار می دهند زندگی شخصی خود را بروز می دهند. این افراد معمولا افراد پیچیده ای نیستند وگر پیچیده باشند بسیار بسیار پیچیدگی دارند.

 

این افراد معمولا اعضای گروه های اجتماعی هستند و عضویت در این گروه ها را دوست دارند.

 

جدیدترین تست های روانشناسی

صفحه سیاه

برخی افراد یک عکس سیاه (رنگ کاملا سیاه) می گذارند. می تواند دلایلی همچون مرگ نزدیکان داشته باشد. تا قطع یک رابطه عاشقانه و یا طلاق تا یک زنگ خطر به دوستان که شادی زندگی فرد تمام شده و در افسردگی و ناامیدی است.

 

نام امامان معصوم و یا جملات دینی

واضح است  این افراد می خواهند عقاید دینی خود را بروز دهند و گاهی می خواهند مبلغ دینی باشند. البته برخی دیگر در شرایط سختی همچون بیماری و مشکلات مالی و خانوادگی هستند و می خواهند با این کارها روحیه خود را بالا برده و رابطه خود با خدا را بیشتر کنند تا خدا به آن ها کمک کند و مشکلات آن ها حل شود!

 

رخداد های سیاسی و اجتماعی و ورزشی

این افراد روحیه اجتماعی بالایی دارند می خواهند همدردی کنند و به دیگران نشان دهند که بخشی از جامعه هستند و به جامعه و رخداد های آن واکنش می دهند. این افراد معمولا کمی سطحی نگر هستند و با جریان های اجتماعی عقاید و نظراتشان تغییر می کند.

 

**اگر مواردی خاصی است که در این مقاله ذکر نشده در بخش دیدگاه ها (پایین همین صفحه) ارسال کنید تا کمکتون کنم**

منبع: مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-جدیدترین و کاملترین روانشناسی عکس پروفایل تلگرام اینستاگرام

Dr. Dalake بازدید : 1 دوشنبه 21 مرداد 1398 زمان : 15:16 نظرات ()

مشاوره تلفنی جنسی

یکی از پر اهمیت ترین ارتباطی که میان زن و شوهر موجود می باشد رابطه جنسی میان این اشخاص می باشد .

 

تمام اشخاص قطعاً در این ارتباط موفق نمی باشند هر فردی امکان دارد این اعتراض را کسب کرده باشد.

 

که شخص از این ارتباط لذت نبرند و امکان دارد یکی لذت ببرد و شخص دیگر نه.

 

که بعضی از مردان در آن لحظه فقط خودشان را مشاهده می کنند.

 

و این موجب به هم ریختن تفکرات خانم ها خواهد شد پس باید به دنبال یک شیوه‌ای باشید .

 

مشاوره تلفنی جنسی1

 

 ارتباط جنسی یکطرفه

که این ارتباط یک طرفه را به خشم و ناراحتی تبدیل نکنید به دلیل اینکه افسردگی و همینطور ناراحتی.

 

علت اصلی ناکام بودن در این ارتباط می باشد و این موجب می‌شود .

اینگونه اشخاص در زندگی هیچ گونه لذتی نداشته باشند.

و احساس تنهایی بکنند و مهارت کارهای روزمره خود را دارا باشد.

و اینگونه اشخاص نسبت به زندگی دلسرد خواهند شد .

به دلیل اینکه ناراحتی همه ی وجود فرد را فرا خواهد گرفت.

و نمی‌تواند به طور صحیح تصمیم بگیرد.

پس برای اینکه امید داشته باشید و احساس بهتری نسبت به زندگی به دست آورید .

 

و دیگر از ناراحتی‌ها رنج نبرید می‌توانید در هر زمان و هر وقتی که مایل باشید .

 

با افراد مشاوره تلفنی در رابطه با زناشوئی کمک بگیرید.

 

 نقش مشاوره در زندگی 

میل جنسی در اشخاص دارای فرق می باشد در بعضی از اشخاص زیاد و در بعضی از اشخاص کم می باشد.

 

یا برخی‌ها نسبت به هیجانی که همسرشان دارا می باشند بی اهمیت می باشد.

 

و به آنها توجه نمی کنند و این موجب می‌شود حمایت‌های فرد مقابل را برطرف نکنند.

 

و به مرور زمان موجب اختلاف و کاهش پیدا کردن علاقه میان دو طرف خواهد شد.

و موجب ناراحتی و خشم فراوان نسبت به یکدیگر می شود.

و حتی به جایی منتهی می‌شود که با یکدیگر ارتباط زناشوئی دارا نباشد .

و به ندرت نسبت به یکدیگر به بی تفاوتی برسند و از یکدیگر دور شود.

به دلیل اینکه نیازهای یکدیگر را برطرف نکرده اند .

مطالب و مقالات سایت ” مشاوره خانواده” توسط تیم تخصصی مشاوران و روانشناسان تهیه و پشتیبانی شده است.

 

ارتباط زناشوئی

اگر مرکزمشاوره در دسترس نباشد که به آن رجوع کنند می توانند از مشاوره تلفنی کمک بگیرند.

و مشکل های خود را با آنها در میان بگذارند با تلفن کردن دیگر احتیاجی به وقت گرفتن نمی باشد.

و زمان را از دست نخواهید داد حتی  مشاوره شما را ملاقات نمی کند .

فقط با شنیدن صدای شما جواب شما را خواهد داد و حتی امکان دارد شما در محیط دورتری زندگی کنید.

و نتوانید به محل مشاوره رجوع کنید و رفتن به آنجا برای شما دارای زمان باشد .

 

پس از طریق تلفن کردن به راحتی به هدف های خود خواهید رسید .

 

و مشاوره به شما یاری می‌دهد تا نسبت به کاری که می‌کنند .

 

رضایت دریافت کنید و به این موضوع اهمیت بدهند.

 

یعنی با عشق و علاقه به سمت هم بروید .

 

به دلیل این که پایه عشق با این ارتباط محکمتر خواهد شد

 

مشاوره  ارتباط جنسی

و به دلیل اینکه پس از ارتباط جنسی به آرامش خواهید رسید اگر هم شخص راضی نباشد.

 

نباید به اجبار او را وادار کنید تا به کاری که تمایل ندارد تن بدهد.

 

به دلیل اینکه او تمایلی به این ارتباط ندارد پس نمی توانید به لذت برسید.

 

و  نسبت به همسرتان دلسرد بشوید.

 

مشاوره جنسی در این رابطه خیلی بهتر می تواند شما را به راهنمایی کردند بپردازد.

که چه کارهایی را باید انجام دهید پس از طریق تلفن می توانید مشکل های خود را برطرف کنید.

برطرف کردن مشکلات جنسی

تنها مشکل های زندگی نمی باشند که برای برطرف کردن آنها به مشاوره احتیاج داشته باشیم.

 

ارتباط جنسی در زندگی هم اهمیت و ارزش دارد و این فرهنگ باید در جامعه جا بیافتد .

 

که برای برطرف کردن مشکل های جنسی به مشاوره رجوع کنید.

 

و به راحتی این مشکل را برای او بازگو کنید و از مشاوره یاری بگیرید.

 

به دلیل اینکه خیلی از اشخاص می باشند که به خاطر خجالت کشیدن .

از این مسئله جنسی را نمی توانند بازگو کنند.

پس برای افزایش پیدا کردن کیفیت ارتباط  خجالت را به کنار گذاشتند بپردازید.

 

به دلیل اینکه بازگو نکردن مسئله های جنسی می‌تواند.

 

موجب آشکار شدن مشکل هایی مانند روحی و روانی و همینطور جسمی بشود. 

 

مشاوره تلفنی جنسی

اهمیت ارتباط جنسی

ارتباط جنسی پر اهمیت ترین و مهمترین ارتباطی می‌باشند که میان زن و شوهر ایجاد می‌شود .

و با این ارتباط جنسی ارتباط میان زن و شوهر محکم تر خواهد شد و این موجب می‌شود.

که یک زندگی ایده آلی دارا باشید اشخاصی که در این رابطه دارای مشکل می باشند .

می توانند با مشاوره جنسی مشکل های خود را برطرف کنند بیشتر اشخاص با گذر زمان از زندگی شان نمی دانند .

 

که به چه صورت ارتباط جنسی را انجام دهند که نبود اطلاع از ارتباط جنسی به طور صحیح علت ناباوری شما می باشد.

 

بیشتر مشکل های جنسی موجب بیشتر شدن طلاق خواهد شد که مشاور به شما یاری می‌دهد.

 

تا اشخاص اطلاعات فراوانی در زندگی مشترک شان داشته باشند امکان دارد.

 

وقت کمی برای رسیدگی به این مشکلات جنسی دارا باشید .

 

پس چه بهتر که برای ارتباط برقرار کردن با مشاوره از تلفن استفاده کنید.

این یک روش تازه می باشد و شما می توانید زودتر به نتیجه برسید.

نقش مشاوره تلفنی جنسی

استفاده کردن از مشاوره تلفنی بسیار رایج می باشد.

 

و مشاوره تلفنی یعنی یک ارتباط تلفنی میان مشاور و یک تماس گیرنده می باشد.

 

که هدف از مشاوره و رفع کردن احتیاج های جنسی میان زوجین می باشد.

 

که مشاور به تماس‌گیرنده یاری می دهد تا قدرت کنترل کردن مسئله ها را کسب کند.

 

مشاوره جنسی نه تنها ضرری برای شخص دارا نمی باشد .

 

بلکه موجب برطرف شدن بسیاری از مشکل های زوج ها و اشخاصی که تازه به سن بلوغ رسیده اند می باشد.

منبع: مشاوره خانواده-مشاوره تلفنی جنسی

Dr. Dalake بازدید : 1 دوشنبه 21 مرداد 1398 زمان : 0:32 نظرات ()

رویکرد انرژی درمانی

رویکرد انرژی درمانی بهبود سلامتی فرد از طریق تمرکز بر توازن و جریان انرژی مابین بدن، مغز، عواطف، و روح می باشد. انرژی اصلی core energetic نامیده می شود.

 

در این فرآیند درمانی فرض می شود که خصوصیات غریزی یک شخص، منعکس کننده خصوصیات جهانی عشق، عقل، آرامش و قدرت بوده و درمانگران واجد شرایط مربوط به این رهیافت درمانی، به افراد کمک می کنند تا به یک وضعیت مناسبی از این خصوصیات درونی درست یابند.

 

رویکرد انرژی درمانی

 

فهرست مطالب

توسعه رویکرد انرژی درمانی

سه لایه شخصیتی

چهار مرحله مربوط به رهیافت انرژی درمانی

تکنیک ها و روش های مربوط به رویکرد انرژی درمانی

مشکلات حل شده با استفاده از رویکرد انرژی درمانی

آموزش رویکرد انرژی های اصلی

محدودیت ها و نگرانی های مربوط به رویکرد انرژی درمانی

توسعه رویکرد انرژی درمانی

توسعه رویکرد انرژی درمانی در اوایل دهه ۱۹۷۰ و توسط جان سی. پیراکوس[۱] که یک دکتر بالینی بود، تاسیس شد.

 

این رهیافت درمانی بر مبنای عقاید و آموزش های پزشک ها، دانشمندان و فیلسوفانی ایجاد شده است که از وجود داشتن نیروی مثبت و خلاق مابین انسان ها حمایت می کردند.

 

این نظریه به شدت تحت تاثیر کار ویلهلم ریچ[۲] قرار گرفته بود. ریچ معتقد بود که انرژهای درونی مسدود شده، بدن را شکل می دهند و منجر به رشد الگوهای زندگی منفی می شوند.

 

پیراکوس، همانند ریچ، بر این باور بود که محرک های انسانی از نظر مبنایی خوب هستند و این محرک ها باید مورد تشویق و حمایت قرار گیرند تا فرآیند درمان را تسهیل بخشند.

 

پیراکوس قبل از اینکه به همراه ریچ، و به کمک الکساندر لاون[۳] تحلیل بیو انرژتیک – که نوعی روان درمانی بدنی می باشد –  ایجاد کنند، خودش بیمار و دانشجوی ریچ بوده است.

 

آنها به همراه یکدیگر موسسه بیو انرژتکیز را در سال ۱۹۵۵ تاسیس کردند، که در ادامه کار ریچ برای توسعه رهیافت جدید بوده است.

 

آنها ایده مبنایی – داشتن یک ارتباط فعال و پر انرژی با زمین- را برای پیشرفت حس امنیت درونی برای افراد درمانجو، معرفی کردند.

 

همچنین پیراکوس و لاون مشاهده کردند که افرادی که در موقعیت مناسب و به صورت سرپا ( به جای اینکه متکی به مربی باشند) قرار گرفته بودند، از یک سری مزایا بهره مند شده بودند.

 

آنها یک موقعیت مناسب را پیدا کردند و به صورت سرپا ایستادند که منجر به ایجاد یک دامنه وسیعی از حرکت ها و تغییر وضعیت ها شده است و در نهایت منجر به ایجاد جریان انرژی بهتری شده است.

 

همسر پیراکوس، اوا[۴] اصول فکری مربوط به کارهای پث[۵] را به وی معرفی کرد و به وی کمک کرد تا ارتباط موجود مابین روانشناسی، پزشکی و مذهب را تشخیص دهد.

 

وی در نهایت از بیو انرژتیکز جدا شد و با همسر خود همکاری کرد تا ایده های خود را در مورد نحوه کمک بهتر به افراد درمانجو پیگیری کند.

 

پیراکوس تکنیک های درمانی بدن را با بیو انرژتکیز و مفهوم فکری پث ادغام کرد و رویکرد انرژی های درمانی را تشکیل داد.

 

در سال ۱۹۷۳، پیراکوس موسسه انرژی های اصلی را در نیویورک تاسیس کرد.

 

توسعه رویکرد انرژی درمانی

 

سه لایه شخصیتی

رویکرد انرژی درمانی فرض می کند که انسان دارای سه لایه شخصیتی می باشد که هر کدام از آنها انرژی های متفاوتی دارند.

 

بر اساس این مدل، انسان در هر موقعیت و لحظه ای  از طریق این سه لایه شخصیتی خودش واکنش نشان می دهد.

 

شخصیت اول رویکرد انرژی درمانی

ماسک بیرون ترین لایه است و بر اساس این مدل، نشانگر بخشی می باشد که در معرض دید دنیای پیرامون قرار می گیرد.

 

استراتژی های بقا و مکانیسم های دفاعی با هم ادغام می شوند و با استفاده از آن در برابر رنج، اشتباهات، و نیازهایی تامین نشده در گذشته اجتناب می شود یا آنها از بین برده می شوند.

 

ماسک بیانگر جنبه ای از شخصیت می باشد که تلاش دارد تا فرد، به ایده آل ترین وضعیتی دست یابد که افراد دیگر فرض می کنند.

 

لایه ماسک باعث می شود که مشخصات فرد قوی تر شود و در نتیجه تشخیص و شناخت مشکلی که به صورت نا آشکار ایجاد شده است، سخت می شود.

 

احساسات سرکوب شده می توانند به صورت فشار ماهیچه ای و شکل های بدنی مشخصی همانند برآمدی چانه، شانه های خمیده و غیره خودشان را نشان دهند.

 

همچنین ماسک می تواند مشخصات مربوط به خود برتر را هم دچار تغییر کند. دوست داشتن می تواند به انکار خود و یا رفتارهای فرمان بری و مطیع بودن تغییر یابد.

 

قدرت می تواند تغییر یابد و به شکل رفتارهای عصبی و یا کنترل شده تبدیل شود.

 

همچنین بینش به شکل های مختلف بی توجهی و صرفنظر تبدیل می شود.

 

به دلیل اینکه ظاهری که فرد از خود به دنیای بیرون نشان می دهد، نسبت به باطن فرد متفاوت می باشد.

 

انرژی موجود در ماسک ها معمولا ایستا و راکد می باشد – این موضوع در رابطه با افرادی که آگاهی کامل نسبت به خود دارند و می توانند مشخصات درونی خود را بروز دهند، صحیح و معتبر نمی باشد.

 

سایت “مشاوره خانواده” به تدوین مقالات تخصصی و عمومی به منظور ارتقا سطح مشاوره در کشور عزیزمان می پردازد.

 

شخصیات دوم رویکرد انرژی درمانی

خود سطح پایین جنبه ای از شخصیت می باشد که در زیر ماسک قرار دارد.

 

این بخش نشانگر انرژی شناخته نشده و رد شده بوده و منعکس کننده جنبه مخرب شخصیت می باشد و هدف آن، مخفی نگه داشتن این بخش ها از سایر افراد و عدم مشاهده آن توسط دیگران می باشد.

 

بر خلاف ماسک که فرض می شود دارای انرژی ثابت و خسته کننده باشد، خود سطح پایین دارای انرژی و قدرت غنی تر و مفید تری می باشد.

 

خود سطح پایین در نتیجه تصمیم برای اجتناب از درد و با هزینه های مختلف ایجاد می شود.

 

این امر می تواند فرد را از احساسات و یا بخش های از بدن که منجر به درد می شود، دور کند. با این وجود، جدا شدن از احساسات به منظور اجتناب از درد می تواند به پیشرفت بی تفاوتی نسبت به خود و دیگران شود.

 

در نهایت، این بی تفاوتی می تواند منجر به ایجاد رفتارهای خشن و نامناسب نسبت به خود و دیگران شود.

 

شخصیت سوم رویکرد انرژی درمانی

خود عالی یک لایه شخصیتی می باشد که در قسمت زیر خود سطح پایین قرار دارد.

 

این لایه شخصیتی نشان می دهد که کدام یک از افراد به صورت واقعی در قسمت اصلی لایه شخصیتی خود قرار دارند.

 

این خود عالی به عنوان محرک انرژی زندگی در نظر گرفته می شود و یک آگاهی را نسبت به هویت و شخصیت فرد نشان می دهد.

 

این امر نه بد و نه خوب است؛

 

در مقابل، این یک امر حقیقی و صحیحی می باشد.

 

خود عالی مقارن با یک ظرفیت بیشتر در رابطه با ارتباط با دیگران و احساس انرژی و سر زندگی بیشتر می باشد.

 

افراد را تشویق می کند تا احساس شادی و زنده دلی بیشتری داشته باشند.

 

همچنین این لایه شخصیتی تمایل زیادی به رشد مستمر و نمو کردن دارد.

 

مشخصات مربوط به خود عالی شامل عشق ، قدرت، بینش، رهبری، شجاعت و صداقت درونی و سایر موارد می باشد.

 

همانند لایه های شخصیتی ماسک و خود سطح پایین، خود عالی هم در بدن فرد قابل مشاهده می باشد.

 

بنابراین، افرادی که قادرند به صورت صحیح و موثقی کیفیت ها و شخصیت های مربوط به خود عالی را بیان کنند.

 

می تواند رضایت، خوشحالی و شادی بیشتری در طول زندگی روزمره خود تجربه کنند.

 

چهار مرحله مربوط به رویکرد انرژی درمانی

طرفداران رویکرد انرژی درمانی بر این باور هستند که انرژی های درونی متوقف شده و نبود آگاهی نسبت به جنبه های مختلف شخصیتی می تواند در نتیجه تفکرات، احساسات و رفتارهای ناهنجار ایجاد شوند.

 

درمانگران انرژی های اصلی می خواهند تا این موانع را از بین ببرند و آگاهی خود را از طریق یک فرآیند چهار مرحله ای و در طول درمان ارتقاء دهند.

 

مراحل مربوط به این فرآیند شامل نفوذ به ماسک، تغییر شکل خود سطح پایین، در اولویت و مرکز قرار گرفتن خود عالی و ارتباط برقرار کردن با برنامه زندگی جهانی می باشد.

 

این فرآیند می تواند شبیه سفر برای خود اکتشافی می باشد و فرد با انجام موفق هر یک از مراحل، به مرحله بعد وارد می شود.

 

لایه اول رویکرد انرژی درمانی

نفوذ به لایه شخصیتی ماسک در اولین مرحله می تواند ترسناک باشد، در نتیجه ممکن است برخی از افراد درمانجو خودشان را با لایه شخصیتی ماسک بشناسند.

 

افرادی که می دانند هر فردی دارای یک لایه شخصیتی ماسک است.

 

و نیز افرادی که نمی توانند نیاز های خود را تامین کنند (هر چند که در گذشته قادر به تامین نیاز های خود بوده اند)، در عبور از این مرحله با چالش کمتری مواجه هستند.

 

یک روانشناس متخصص رویکرد انرژی درمانی می تواند توضیح دهد که این لایه های شخصیتی ماسک منجر به تحریف شدن شخصیت ها و کیفیت های ذاتی مربوط به خود عالی می شود و به افراد کمک کنند تا قبل از اینکه خصوصیات طبیعی شان از بین برود، این لایه شخصیتی را بشناسند و در آن نفوذ کنند.

 

لایه دوم رویکرد انرژی درمانی

دومین مرحله از این فرآیند شامل تغییر و تبدیل خودِ سطح پایین می باشد.

 

به دلیل اینکه این لایه شخصیتی شامل افراد دارای محرک ها و عواطف می باشد که در اغلب موارد سعی می کنند از دیگران جدا و مخفی باشند، به خطر افتادن و تغییر در خود سطح پایین می تواند چالش زا باشد.

 

در این مرحله، افراد مراجعه کننده به درمان می توانند آسیب ها و زخم های گذشته خود را شناسایی کنند.

 

نسبت به زخم هایی که به دیگران زده اند، احساس پشیمانی و ندامت داشته باشند.

 

در طول این مرحله، یاد آوری این نکته که همه افراد دارای یک خود سطح پایین هستند، یک نکته مهم و مفیدی می باشد.

 

برای مشخص و شناسایی کردن همه جوانب شخصیتی یک فرد، صادق بودن با خودِ درونی و شجاع بودن ضروری می باشد.

 

با این وجود، ممکن است یک درمانگر این قابلیت را داشته باشد تا با یاد آوری این نکته که این سفر در مرحله خود سطح پایین به اتمام نمی رسد.

 

تا سطح خود عالی ادامه دارد، باعث اطمینان آفرینی مجدد در این افراد شود.

 

این آگاهی می تواند باعث شود که افراد برای ادامه دادن پروسه درمانی همچنان انگیزه داشته باشند.

 

با این وجود، درمانگرها معمولا قبل از این مرحله ارزیابی می کنند که آیا افراد درمانجو این آمادگی را دارند که در معرض خود سطح پایین قرار گیرند.

 

این امر بدان دلیل است که در معرض خود سطح پایین قرار گرفتن می تواند تاثیرات منفی برای افرادی داشته باشد که برخی از مشکلات، از قبیل قصد خود کشی یا استرس بعد از آسیب را تجربه کرده اند.

 

لایه سوم رویکرد انرژی درمانی

سومین مرحله از این فرایند عبارت از قرار گرفتن در سطح خود عالی می باشد و بیانگر یک پیشروی طبیعی از مرحله دوم می باشد.

 

در مراحل قبلی، از انرژی برای سرکوب کردن عواطف و احساسات ناخواسته در سطوح شخصیتی ماسک و خود سطح پایین استفاده می شد.

 

این احتمال وجود داشت که احساسات ناخواسته سرکوب شده در مراحل قبل، در افراد درمانجو شکل بگیرد و بر روی رفتار آنها تاثیر گذار باشد و به همین دلیل سرکوب می شدند.

 

این انرژی می تواند در روان و در بدن فرد حضور داشته باشد و هدف آن به دست آوردن یک درک و بیان مستقل و آزاد، از خود عالی خلاق می باشد.

 

لایه چهارم رویکرد انرژی درمانی

چهارمین و آخرین مرحله به صورت برنامه زندگی جهانی و همگانی شناخته می شود.

 

در این مرحله، افراد با دنیای پیرامون ارتباط برقرار می کنند.

 

اساسا هدف از این مرحله این است که افراد درمانجو نسبت به به هم پیوستگی ها و ارتباطات داخلی مابین تمامی سبک های زندگی آگاهی پیدا کنند.

 

همچنین در این مرحله اصل تقابل هم نقش ایفا می کند.

 

این اصل بیانگر این است که با افزایش تعداد افرادی که به رشد کردن، داشتن یک رابطه آزاد و بیان خود اصلی شان ادامه می دهند، آنها تاثیر بیشتری بر روی جهان و جریان زندگی می گذارند.

 

تکنیک ها و تمرینات مربوط به رویکرد انرژی درمانی

انرژی و هوشیاری مولفه های اصلی مربوط به نظریه انرژی درمانی اصلی می باشند. سلامتی خوب بستگی به جریان انرژی بین بدن، مغز، عواطف و احساسات و اراده فرد دارد.

 

علاوه بر آن، برای شناسایی جریان انرژی افراد، افزایش آگاهی شخصی و درمان ذهن و بدن، اغلب دوره های درمانی مناسب می باشد که شامل کاربرد تکنیک های درمانی متنوعی هستند.

 

در حالی که ارتباط زبانی و شفاهی یک نقش مهمی را در طول درمان ایفا می کند.

 

همچنین متخصصان انرژی های اصلی از بدن فیزیکی، به عنوان یک ابزار مهم و حیاتی برای تشخیص و اندازه گیری درمان استفاده می کنند.

 

در بیشتر فرم های درمانی استفاده شده، فرد درمانجو به یک مربی متکی است،.

 

ولی در رویکرد انرژی درمانی، افراد تشویق می شوند تا در یک موقعیت مناسب و سرپا قرار داشته باشند و انرژی را از طریق پاها و ساق پاها به زمین منتقل کنند.

 

این موقعیت حاکی از آگاهی شخص، برقراری ارتباط، و مسئول بودن با ایستادن بر روی دو پا می باشد.

 

تکنیک ها و تمرینات مربوط به رویکرد انرژی درمانی

 

دوره های رویکرد انرژی درمانی

این دوره های رویکرد انرژی درمانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

تمرینات فیزیکی

ماساژ عضلات خاص توسط خود فرد

تمرینات تنفسی

تمریناتی که منجر به از بین رفتن مشکلات روانی و خالی شدن آن می شود.

روزنامه نگاری کردن

هنر

رقص

اظهارات غیر زبانی

مشکلاتی که با استفاده از رویکرد انرژی درمانی درمان شده اند

رویکرد انرژی درمانی تلاش دارد تا به افراد درمانجو کمک کند که از طریق خود شناسی به یک تبدیل و تغییر دست یابند.

 

این روش درمانی می تواند برای درمانی تعدادی از مشکلات ذهنی، رفتاری و حتی فیزیکی که مرتبط با احساسات سرکوب شده می باشند، به کار برده شود.

 

این فرآیند می توانند در برخی از موارد مشکل باشد، ولی نشان داده شده است.

 

که این روش از طریق شناخت عواطف و احساسات عمیق، منجر به بهبود عاطفی و فیزیکی وسیع و قابل توجه در افراد می شود.

 

مشکلات رویکرد انرژی درمانی

همچنین مشاهده شده است که این رویکرد انرژی درمانی برای برخی از مشکلات مفید می باشند. این مشکلات عبارتند از:

 

آسیب به خود یا خود زنی

قصد خود کشی

PTSD

سوء استفاده های فیزیکی، عاطفی و جنسی

چالش های رابطه ای و جنسی

مشکلات مربوط به شخصیت

مشکلات مربوط به عصبانی بودن

مشکلات مربوط به تصویر بدن

اضطراب، درد و افسردگی

آموزش رویکرد انرژی درمانی

موسسه انرژی های اصلی ارائه دهنده برنامه های گواهی نامه ای ۴ ساله می باشد.

 

این برنامه معمولا به صورت سالانه و از اکتبر تا ژوئن اجرا می شود و در طول هفته پنج جلسه دارد (جمعه تا عصر یکشنبه).

 

در دو سال اول این برنامه به افراد درمانجو کمک می شود تا به صورت منطقی، عاطفی و فیزیکی با اصول مربوط به رویکرد انرژی درمانی ارتباط برقرار کرده و با آن سر و کار داشته باشند.

 

بخش ماقبل بالینی برنامه شامل کاربردهای می باشد که منجر پیشرفت محسوس در سیستم های انرژی شخص و عملکردهای آن می شود، یک مرحله ای است که بیشتر به صورت تجربی انجام می گیرد.

 

در طول دو سال نهایی برنامه، درخواست کنندگان دوره تکنیک های بالینی، دانش و حمایت های عملی را دریافت می کنند.

 

این افراد تحت آموزش با یک ناظر کار می کنند و در طول سال سوم خود، با تعداد محدودی از افراد درمانجو سر و کار دارند.

 

در سال چهارم، این افراد بر روی حوزه های خاص و کار گروهی متمرکز می شوند.

 

آموزش رویکرد انرژی درمانی

 

 

متخصصان مجاز انرژی درمانی

برای اینکه افراد تحت آموزش به متخصصان مجاز و دارای گواهی نامه تبدیل شوند، نیاز دارند که:

 

تمامی تکالیف برنامه های را به صورت کامل انجام دهند.

در هر سال، این افراد باید به همراه یک متخصص انرژی اصلی، ۲۴ دوره انفرادی، یا ۱۸ دوره انفرادی به علاوه ۱۰ دوره گروهی، یا ۱۸ دوره انفرادی به علاوه ۸ دوره مربوط به صورت زوجی، یا ۱۸ دوره انفرادی به علاوه یک دوره فشرده انرژی ها اصلی به عنوان یک فرد درمانجو را پشت سر بگذارند.

نُه دوره نظارت انفرادی را با یک ناظر و در طی سال ها سوم و چهارم کامل کنند.

محدودیت ها و مشکلات مربوط به انرژی درمانی

این فرض که همه افراد دارای باطن درست، حقیقی و خوبی می باشند ، می تواند یک ساده سازی بیش از حد نسبت به روان افراد باشد.

 

علاوه بر آن، مطابقت داشتن مولفه های روحی با ایده های قبلی مربوط به موارد تاثیر درمان در انرژی درمانی، برای برخی از افراد مشکل می باشد.

 

افرادی که مشکلات سلامت روانی مزمن و یا سختی را تجربه می کنند که با کاهش قدرت شناخت آنها همراه است (مواردی از قبیل اسکیزوفرنی و یا جنون و زوال عقل).

 

ممکن است در نتیجه استفاده از این روش درمانی به هیچ بهبودی دست پیدا نکنند.

 

در آخر، در حالی که گزارش های بالینی از کارایی این نظریه حمایت می کنند، ولی در شرایط فعلی هیچ نوع شاهد عینی و تجربی وجود ندارد که از این روش حمایت کند.

 

سایت “مشاوره خانواده” به تدوین مقالات تخصصی و عمومی به منظور ارتقا سطح مشاوره در کشور عزیزمان می پردازد.

منبع: مشاوره خانواده-رویکرد انرژی درمانی 

Dr. Dalake بازدید : 10 پنجشنبه 17 مرداد 1398 زمان : 17:48 نظرات ()

راه جادویی مبارزه با اضطراب پیش از ازدواج و عروسی

اگر شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که پیش از هر مراسم نگران و مضطرب هستند، بهتر است بدانید چگونه قبل از عروسی خود با آن برخورد کنید.

ازدواج را یکی از موضوعاتی است که همیشه با استرس همراه است، به طوری که در لیست روانشناسان یکی از موضوعات هفتم یا هشتم است که استرس شدید دارد.

 

استرس را نمی توان به طور کامل از بین برد، اما می توان با استفاده از تکنیک های آرام سازی متعادل و یا به حداقل رساند.

 

دکتر محمدی تنها بخشی از اختلال اضطراب پیش از ازدواج را به عنوان یک حادثه طبیعی به عنوان یک نگرانی در مورد چگونگی جشن مراسم اختتامیه در نظر می گیرد.

 

استفاده از جوشانده ها مانند گل های گیاهی، گل بابونه،

 

رفتن به استخر و شنا و سونا،

 

صحبت کردن با دوستانی که ازدواج کرده اند.

 

و یا حتی مشاوره هایی را برای کاهش استرس و نگرانی های قبل از ازدواج در نظر می گیرند.

 

اما گاهی اوقات تنش ها بیش از آن است که با این پیشنهادها کنترل شود و وقت آن است که به مدت طولانی قبل از مراسم عروسی آغاز شود.

 

توصیه روانشناس به عروس و دامادها، یادگیری تکنیک های آرامش در برخی از زمان ها قبل از عروسی و در طول روزهای پیش از مراسم و جشن ها است.

 

او می گوید: تجربیات عروسی یا عروس بی وقفه است و این باعث ایجاد بیشتر تنش ها می شود.

 

راه جادویی مبارزه با اضطراب پیش از ازدواج و عروسی

 

افرادی که احتمال کمتری در اجتماعات بزرگ دارند و روابط اجتماعی کمتری دارند ممکن است نگرانی بیشتری در مورد دیدار مهمانان در شب عروسی خود داشته باشند.

 

 این افراد نیاز به مشاوره برای درمان استرس دارند.

دکتر محمدی گفت که نگرانی ها عادی هستند؛ اما اگر ناراحتی های شدید داشته باشند، ریشه های آنها باید شناسایی شود.

 

توصیه به ریشه کن کردن و درمان مهم است.

 

گاهی اوقات ممکن است لازم باشد از داروهای موقت استفاده کنید که می توانند با معرفی روانپزشک تجویز شوند.

 

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات زندگی هر جوان است و ترس و اضطراب  کاملا طبیعی است.

 

اکثر جوانان اغلب فکر می کنند که ممکن است ازدواج نکرده باشند یا اینکه بعد از ازدواجشان از آنها متاسف خواهند بود، از اینکه ممکن است از طرف دیگری قضاوت شوند و تصمیمی بگیرند که آینده خود را خراب کنند.

 

در مورد راه جادویی مبارزه با اضطراب پیش از ازدواج و عروسی بیشتر بدانید.

 

اگر همچنان از این موارد می ترسید، سعی کنید با نگرانی های خود کنار بیایید:

 

جدیدترین و کاملترین روانشناسی عکس پروفایل تلگرام اینستاگرام

جدیدترین و کاملترین روانشناسی عکس پروفایل تلگرام اینستاگرام

2 دیدگاه/بهمن ۳۰, ۱۳۹۷

ادامه مطلب ...

علت ترس را شناسایی کنید

بسیاری از مردم خودشان از ازدواج نمی ترسند، اما در حوادث و احتمالاتی که ممکن است در وقوع آن ها بسیار کم باشد، ترس و اضطراب زیادی دارند.

 

پیدا کردن عواملی که در اجتناب از ازدواج دخالت دارند مهم است.

 

دقیقا به آنچه که از آن می ترسید ؛ با نگاهی به گذشته، شرایط زندگی، باورهای شما، شما قادر به یافتن علت اصلی مشکل خود خواهید بود.

 

پس از پیدا کردن عوامل صحیح و نادرست، آنها را بر اساس تفکر خود مطرح کنید و نتیجه را در بولتن برای خود بنویسید.

 

آیا عوامل موثر بر ترس از ازدواج واقعا غیر قابل تحمل هستند یا آیا می توانند حل شوند؟

 

پس از ازدواج در زندگی خود چه تغییراتی می کنید؟

 

بهتر است همه صحنه هایی که باعث ترس شما و بدترین تصویر ذهنی می شود که باعث می شود شما از ازدواج خارج شوید را تصور کنید ، سپس فکر کنید که چگونه می توانید ان ها را برطرف کنید و موقعیت را بهبود بخشید.

 

برای زندگی خود برنامه ریزی کنید

مشاغل خود و زندگی آینده خود را قبل از ازدواج شناسایی کنید.

 

چقدر می خواهید کسی را در اتاق خود بپذیرید؟

 

چطور دوست دارید؟

 

چه کسی مسئول تامین مالی زندگی خانوادگی شما خواهد بود؟

 

آیا میخواهید استخدام شوید؟

 

کجا زندگی می کنید چه کسانی مسئول آینده زندگی و آینده شما هستند؟

 

 با همسرتان احساس ناراحتی می کنید؟

پس از پیدا کردن پاسخ به پرسش ها و شناسایی زندگی آینده، می توانید با حریف خود با چشم انداز زندگی مشترک مواجه شوید، اگر چه ممکن است کمی دشوار باشد که افکار و سوالات خود را بالا ببرید اما می دانید که اهمیت موضوع زیاد است.

 

شما باید همه چیز را درباره خودتان و برنامه زندگی خود با کسی که می خواهد با او زندگی کند، به اشتراک بگذارید.

 

بدون تردید، مرحله جستجو و پاسخ دادن به شما نزدیک تر می شود و گاهی حتی شما را با مشکلات تان آشنا می کند.

 

مشاورانه 

مشاوره خانواده 

مشاوره ازدواج 

مشاوره تلفنی 

مشاوره آنلاین 

تست روانشناسی 

مشاوره روانشناسی 

مشاوره جنسی 

اختلال روانی 

استخدام روانشناس و روانسنج

بهترین چیزها را پیدا کنید

گاهی اوقات شما ترس از ازدواج ندارید، اما می ترسید با یک فرد خاص ازدواج کنید.

 

شما باید بدانید که شناخت طرف دیگر علت اصلی ترس از ازدواج و شک و تردید در انتخاب است.

 

به عنوان مثال، شما او را به درستی نمی شناسید و یا شما در مورد کیفیت های اخلاقی خود تردید دارید و واقعا نمی دانید بین این دو هماهنگی بین حرف و عمل وجود دارد؟

 

در چنین شرایطی، ابتدا لازم است با خودتان صادق باشید و به منطق خود اعتماد کنید، تصمیم بگیرید و فرد مناسب را برای ازدواج انتخاب کنید.

 

بررسی کنید که معیارهای ازدواج شما چیست و چقدر افراد انتخاب شده با معیارهای شما هماهنگ هستند.

 

از سوی دیگر، میزان تلاش خود را برای شناخت آن افزایش دهید.

 

با افراد مسن و افرادی که با آن آشنا هستید صحبت کنید و از نظرات آنها بپرسید.

 

بهینه سازی انتظارات شما

هیچ کس کامل نیست؛ نه شما و نه طرف مقابل تان.

 

بنابراین اگر انتظار داشته باشید ازدواج برای غلبه بر ناکامل بودن شما باشد، مطمئن باشید که به سمت راه اشتباه هستید و نمی توانید کسی را پیدا کنید که دوست داشته باشد با چنین فانتزی با شما زندگی کند.

 

ساده لوحانه است تصور کنید که همه چیز به خوبی پس از ازدواج اتفاق می افتد و صلح و آرامش هر ثانیه و هر روز زندگی شما را در می نوردد.

 

تفاوت در باورها، سلیقه ها، سوء تفاهم ها، اختلافات بخشی جدایی ناپذیر از هر ازدواج است.

 

و البته، جستجو برای روش های سازش با همسر و پیدا کردن راه های غلبه بر مشکلات یکی از کلید های موفقیت در هر ازدواج است.

 

در واقع، ازدواج منطقی و تحقق بخشیدن به یکی از راه های اصلی برای غلبه بر ترس ازدواج است.

 

ما توصیه می کنیم که تصورات غلط خود را اصلاح کنید و قبول کنید که ازدواج یک روند پویا است.

 

موفقیت ازدواج بستگی به یک کار متقابل سخت دارد و همچنین بهتر است آمادگی بحران های زندگی و بهبود آن را بیابید.

 

مقابله با ترس از ازدواج

در مورد نتایج ازدواج خود صادق باشید

دانش خود را عمیق کنید

 

پیدا کردن اولویت ها و جنبه های مهم زندگی مهم هستند.

 

هرچه بیشتر با یکدیگر حرف زده و روح و روان هم را بشناسید، بهتر می توانید به انتخاب های خود اعتماد کنید و بیشتر درباره ادامه رابطه فکر کنید.

 

به دنبال  مسائل مبهم نباشید، میزان موفقیت رابطه افزایش می یابد، هر چند اختلاف نظر در هر رابطه کاملا طبیعی است.

 

به سخنان طرف مقابل خود توجه کنید و نظرات شخصی خود را در نظر بگیرید.

 

بهتر است در مورد انتظارات، باورها، منافع درخواست توضیحات بیشتر کنید.

 

مقالات اختلال روان

در مورد نگرانی های تان صحبت کنید

صحبت کردن در مورد ترس و نگرانی فقط نشانه ضعف شما نیست، این نشانه ای از قدرت دانش خودتان است.

 

با احتیاط و بدون سانسور افکار و احساسات خود در مورد نگرانی خود با طرف دیگر صحبت کنید.

 

به عنوان مثال، برخی از دختران می ترسند پس از ازدواج فرصت ادامه تحصیل خود را از دست بدهند.

 

به همین دلیل است که آنها ترجیح می دهند تا در مورد ازدواج فکر نکنند تا اینکه تحصیلات خود را تمام کنند.

 

بعضی اوقات به اشتراک گذاری نگرانی با شخص دیگری کمک می کند تا مشکل را با آن حل کنید.

 

کشف اسرار موفقیت

صحبت کردن با افرادی که ازدواج موفق داشته اند، یکی از موثر ترین راه های غلبه بر ترس از ازدواج است.

 

از آنها بخواهید اسرار موفقیت خود را با شما به اشتراک بگذارند، این افراد می توانند به شما اطمینان دهند که آنها مانند شما قبل از ازدواج در ترس بوده اند.

 

اما هنگامی که آنها به زندگی مشترک رسیده اند، آنها توانسته اند نگاه و بینش خود را تغییر دهند.

 

 یک تفاوت ایجاد کنید.

به طور جدی به نحوه مدیریت زندگی، نکات و مشاوره ها و برنامه ریزی برای ازدواج شاد و موفق خود نگاه کنید.

 

همچنین همیشه به یاد داشته باشید هرگز به دنبال کسی نروید که بتوان با او زندگی کنید، اما همیشه به کسی که نمی توان بدون او زندگی کنید فکر کنید.

 

مشاوره قبل از ازدواج را فراموش نکنید

ترس از ازدواج تا حدودی طبیعی است، اما اگر در شما از نوع عادی نباشد، باید آن را جدی بگیرید، شاید این ترس شدید نشانه ای از عدم آمادگی ازدواج برای فرد است.

 

قبل از اینکه یک شریک انتخاب کنید تا یک شریک برای مشاوره ازدواج داشته باشید، با مشاور به صورت مشاوره تلفنی هم مشورت کنید.

 

این به این معنا نیست که شما مشکلی دارید، اما می خواهید از یک متخصص برای انتخاب همسر کمک بگیرید.

 

اطلاعات و گفتگوهای صریح و غافلگیرانه تحت نظارت یک شخص ثالث متخصص می تواند به شما کمک کند تصمیم نهایی برای ازدواج را با اطمینان بیشتر بدست آورید.

 

گرچه آموزش ازدواج چیز خوبی است، آموزش مانند روش های مناسب انتخاب یک همسر، راه های سرگرم کننده در زندگی زناشویی، آشنایی با تفاوت های شخصیتی زنان، مردان و غیره بسیار مفید است و نقش مهمی در کاهش و غلبه بر ترس از ازدواج شما دارند.

منبع: مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-راه جادویی مبارزه با اضطراب پیش از ازدواج و عروسی

Dr. Dalake بازدید : 5 چهارشنبه 16 مرداد 1398 زمان : 13:25 نظرات ()

زوج درمانی مشارکتی

روش زوج درمانی از طریق همکاری یا مشارکتی (CCT)، برای اولین بار توسط روان شناسی به اسم دکتر دان وایل[۱] معرفی شد.

 

و یک رهیافت زوج درمانی است که به والدین آموزش می دهد تا از الگوهای دعوایی و قبول نکردن یکدیگر کناره گیری کنند.

 

و وارد یک محیطی شوند که همکاری بیشتری در آن وجود دارد

 

این روش درمانی فرض می کند که مشکل اصلی موضوع مورد بحث زوجین نیست.

 

بلکه موضوع اصلی عدم توانایی آنها برای کمک به یکدیگر است.

 

زوج درمانی مشارکتی به چه نحوی کار می کند؟

استفاده از تضاد ها برای افزایش صمیمیت

نظریه زوج درمانی مشارکتی

تمرینات زوج درمانی مشارکتی

انتقادات و محدودیتهای مربوط به زوج درمانی مشارکتی

مطالب و مقالات سایت ” مشاوره خانواده” توسط تیم تخصصی مشاوران و روانشناسان تهیه و پشتیبانی شده است.

 

نحوه زوج درمانی مشارکتی 

CCT برای زوج های طراحی شده است که ممکن است به دلیل الگوهای متضاد در روابط شان، با یکدیگر درگیری داشته باشند.

 

بنابراین، تمرکز CCT بر روی کمک به والدین می باشد تا با استفاده از یک روش مشارکتی با هم همکاری داشته باشند.

 

تا بتوانند مشکلات خود را حل کنند و روابط مابین خودشان را هم بهبود بخشند.

 

درمانگران CCT دعوای ما بین زوج ها را به عنوان فرصتی برای مذاکره و مکالمه بین آنها در نظر می گیرند.

 

درمانگران CCT بر این باورند که تضاد های رابطه ای زمای بروز می کند.

 

که زوجین قادر به بیان کردن تفکرات و احساسات خودشان نباشند.

 

و این ممکن است باعث شود که زوجین به نحوی واکنش داشته باشند که به طرف مقابل آسیب بزند.

 

در زمانی که زوجین به طرف مقابل یک چیز ناخوشایندی و آزار دهنده ای را می گویند.

وارد چرخه های دعوایی می شوند و زمانی که در مورد احساسات خودشان صحبت نمی کنند.

و سکوت می کنند یا موضوع دیگری را بحث می کنند، از این چرخه های دعوایی بیرون می آیند.

در زوج درمانی مشارکتی، زوجین تشویق می شوند تا به جای اینکه به درگیری بر اساس الگوهای دعوایی .

و رد کردن یکدیگر ادامه دهند،  تفکرات و احساسات “حدی” خودشان و به اصطلاح خطوط قرمز خودشان .

مواردی که در یک لحظه باعث تحریک و دیوانه شدن فرد می شود.

یا تاثیر آن در ذهن و یا بدن وی باقی می ماند- را مشخص کنند و به یکدیگر بگویند.

زوج درمانی مشارکتی1

 

تحقیق پیشرفته زوج درمانی 

یکی از ویژگی های قابل تعریف و تمجید CCT این است که مولفه های مشارکتی نه تنها مابین زوجین شکل می گیرد.

 

بلکه مابین درمانگر و زوجین هم شکل می گیرند. درمانگرانی که از روش CCT استفاده می کنند ممکن است.

 

همانند زوجین، با مشکل یکسانی مواجه باشد که عبارت است از:

 

تمایل به وارد شدن در وضعیت های مخالفتی.

یا تخاصمی و رد یکدیگر. درمانگر بدون حمایت از یکی از زوجین.

و با وارد کردن هر دو طرف در طول درمان، تلاش می کند.

تا وارد یک رابطه مشارکتی با زوجین شود.

درمانگر تلاش دارد تا به هر دو طرف کمک کند.

دوباره با طرف مقابل صحبت کنند .

و تفکرات و احساسات اصلی خود را بازگو کنند.

تضاد و افزایش صمیمیت

اوایل تاکید می کند همه زوجینی که چالش هایی را تجربه می کنند .

و از تفکرات، تضاد ها و دعوا ها  دوری می کنند.

به صورت کامل و واقعی به اهداف رابطه ای خود دست نمی یابند.

در مقابل، یک رابطه شاد رابطه ای است.

که زوجین می توانند به راحتی بحث کنند .

و مخالفت های خود را اعلام کنند، اختلافات موجود را شناسایی کنند.

و خواسته های خود را تغییر دهند و به طرف مقابل اعتماد داشته باشند.

CCT تلاش دارد تا از تضاد ها به عنوان شانسی برای افزایش صمیمیت استفاده کنند. وایل معتقد است .

 

در زمانی دعوا و تضاد شکل می گیرد که هر دو طرف احساس کنند که به آنها گوش داده نمی شود.

 

و بنابراین، هیچ یک از آنها تمایلی به گوش کردن طرف دیگر ندارند. این بن بست می تواند باعث شود.

 

که افراد با لحن خشن و کنایه آمیز با یکدیگر صحبت کنند. ترس از دعوا و صحبت خشن می تواند باعث شود.

 

که زوجین یکدگیر را ترک کنند که در نهایت منجر به کاهش صمیمیت شده.

 

و توانایی زوجین برای مدیریت و صحبت کردن در مورد چالش ها را از بین می برد.

 

مشکلات غیر قابل حل

CCT تایید می کند که هر زوجی یک مجموعه “مشکلات غیر قابل حل” دارد. در حقیقت، وایل بیان داشت.

 

که انتخاب یک زوج به معنای انتخاب یک مجموعه از مشکلات می باشد. ممکن است که این مشکلات ادامه یابد.

 

و مجددا در کل رابطه ایجاد شود. برای مثال، یک فرد درون گرا یا برون گرا ممکن است.

 

در مورد زندگی اجتماعی زوجین چالش هایی داشته باشد.

 

درمانگر زوجین را تشویق می کند تا چیزی را داشته باشند که وایل اسم آن را “مکالمه درمانی” نامیده است.

 

در طول چنین مکالماتی، زوجین از طریق به اشتراک گذاری احساسات، برقراری ارتباط با طرف دیگر .

و تلاش به شناخت دیدگاه طرف مقابل، رابطه صمیمی مابین خودشان ایجاد می کنند.

وایل معتقد است که این امر باعث می شود تا زوجین به صورت حل کننده مشترک مشکل اقدام کنند.

حل کننده مشترک مشکل شخصیتی است که می تواند تصویر بزرگ رابطه را همواره در نظر داشته باشد.

و نسبت به نقاط ضعف و قدرت زوج ها اطلاع داشته باشد.

روش زوج درمانی مشارکتی

این روش درمانی تحت تاثیر نظریه برنار آفلبوم[۲] در مورد تحلیل خود یا نفس می باشد. این نظریه بیان می دارد .

 

که ابرخود یا شخصیت اخلاقی یک نیروی آسیب شناس قوی می باشد که باید در طول درمان شناسایی شود.

 

بر اساس تحلیل خود، خجالت یا خود سرزنشی یک شخص باعث پنهان شدن توانایی حل مناسب مشکلات می شود.

 

تحلیل خود، بر خلاف تحلیل روان کاوی که افراد را به صورت ثابت و پایدار در نظر می گیرند.

 

بیان می دارد که افرادی که بیان و سخن گفتن خودشان را از دست داده اند.

 

نمی توانند ترس های مهم خود را بازگو کنند.

 

واژه “درمان مشارکتی” نشان دهنده کار هارولد گولیشیان و هارلن آندرسون[۳] می باشد.

 

همچنین وایل در شکل دادن به CCT، تحت تاثیر کار جان گوتمن[۴] هم قرار گرفته بود.

 

وایل هم مثل گوتمن بر روی سبک تعامل مابین زوجین متمرکز شد.

 

و مراقب استفاده از سبک های مشکل زای تعامل همانند سخنان طعنه آمیز و تحقیر کننده توسط زوجین بود.

 

سه مولفه اساسی زوج درمانی

بر اساس عقیده وایل، CCT دارای سه مولفه اساسی می باشد: نظریه، تکنیک و عقلایی بودن.

هدف استفاده از روش CCT “حل کردن و تمرکز بر زمان فعلی” به جای حل کردن مشکل می باشد.

این امر بدان معناست که درمانگر راه حلی را برای مشکل زوجین ایجاد نمی کند، بلکه به جای آن به آنها کمک می کند.

 

تا به صورت کارا و مفید در مورد آن صحبت کنند. تکنیک اصلی که درمانگر در CCT استفاده می کند “صحبت برای زوجین” می باشد.

 

درمانگر بیان می کند مواردی را که فرد به آن باور و اعتقاد دارد، عامل اصلی و بنیادین در احساسات زوجین می باشد.

این امر باعث می شود که دیدگاه زوجین در مورد احساسات شان روشن تر و صحیح تر بشود .

و کمک می کند که زوجین به جای داشتن رفتارهای آسیب زا، به راحتی در مورد مشکل شان با همدیگر بحث کنند.

 

منطقی بودن CCT به این دلیل است که “بر لغزش و اشتباه درمانگر از قضاوت بر مبنای شنیدن نظارت می کند.

 

و مانع از صورت گرفتن اشتباه می شود” به بیان دیگر، درمانگر تلاش دارد تا به جای طرفداری کردن از یک طرف.

 

در مقابل طرف دیگر، فقط نحوه درگیری طرفین را بشناسد و درک کند.

زوج درمانی مشارکتی

تمرینات زوج درمانی مشارکتی

در یک دوره معمولی CCT، هدف درمانگر کمک به زوجین برای بیان کردن تفکرات و احساسات خود به صورت آزاد .

و همچنین گوش دادن به طرف مقابل می باشد. درمانگر از تکنیک سخنرانی برای زوجین استفاده می کند .

و تلاش دارد تا به طرفین کمک کند که دوباره صحبت کنند. برای مثال، ممکن است .

که درمانگر در مقابل یکی از زوجین زانو بزند و به طور ساده و صریح، آن چیزی را که اعتقاد دارد .

 

تفکرات و احساسات واقعی طرف مقابل است، به او بگوید.

 

این امر منجر به ایجاد یک مکالمه مشارکتی مابین زوجین می شود.

 

وقتی که زوجین در یک بحث و جدل شدید درگیر می شوند.

 

درمانگر CCT می تواند فورا در بحث آنها مداخله کند و دو طرف را آرام کند.

درمانگر به جای اشاره کردن به رفتارهای مشکل زایی که اتفاق می افتند.

تلاش دارد تا آن چیزی را که هر یک از طرفین می خواهند بیان کنند .

و با طرز تفکر هر دو طرف مطابقت دارد را بیان کند. درمانگر با یک.

“رفع کننده حالت نامناسب”، دعوا را به یک مکالمه مناسب مابین طرفین تبدیل می کند.

در نهایت، درمانگر از طریق تشویق طرفین به صحبت کردن در مورد دعوایی که آنها داشته اند.

یک رابطه مشارکتی مابین آنها ایجاد می کند.

محدودیت زوج درمانی مشارکتی

CCT یک روش درمانی تقریبا جدیدی می باشد.

 

به همین دلیل در این زمینه تحقیقات و اطلاعات تجربی کمی در مورد کارایی آن وجود دارد.

 

با این وجود، وایل بیان کرده است که زوجینی که با یک درمانگر آموزش دیده کار می کنند.

 

حتی در مواردی که زوجین دارای اختلافات رابطه ای طولانی مدت باشند.

 

به یک وضعیت بهتری دست می یابند و مشکلات رفتاری کمتری را تجربه می کنند.

 

جان گوتمن که رهیافت آن در مورد زوج درمانی مشهور می باشد .

 

و از نظر تجربی مورد قبول عمومی قرار گرفته است.

 

بارها از رهیافت درمانی وایل تعریف و آن را تحسین کرده است.

منبع: مشاوره خانواده-زوج درمانی مشارکتی

Dr. Dalake بازدید : 9 سه شنبه 15 مرداد 1398 زمان : 17:9 نظرات ()

روان درمانی عاطفی عقلانی، راهکار رفع اختلالات عاطفی زوجین

هر گاه هر گونه تشنج در روابط عاطفی و زناشویی بین زن و شوهر باشد که با فقدان درک متقابل و همدلی همراه باشد آن را به سردی روابط سوق می دهد.

اولین مرحله از بی تفاوتی با طلاق عاطفی آغاز می شود.

متأسفانه، نرخ طلاق در کشور ما بسیار زیاد است.

 

اما آمار رسمی اعلام شده فقط کسانی هستند که ثبت شده اند.

 

اگر ما طلاق عاطفی را اضافه کنیم، باید بیش از حد نگران باشیم.

 

مطالعات نشان داده اند که هفتاد درصد از ازدواج ها در کشور ما طلاق عاطفی را تجربه می کنند.

 

آسیب های شخصی و اجتماعی ناشی از طلاق عاطفی بسیار بیشتر از طلاق رسمی است.

و تقریبا در همه موارد تنها عامل آن نیست.

 

جدای از بی تفاوتی کارشناسان راه های بسیاری برای حل این مشکل پیدا کرده اند، که اگر بخواهیم توجه کنیم دقیقا همان قوانین اسلامی و دستورات الهی است که در قرآن ما بیان شده است.

 

احترام به یکدیگر

دوست داشتن

درک نیازهای یکدیگر

آرامش

مشارکت در کار خانگی

حل مسائل با هم

روان درمانی عاطفی عقلانی، راهکار رفع اختلالات عاطفی زوجین

 

کلید موفقیت داشتن زندگی موفق و جلوگیری از فاجعه طلاق عاطفی است.

یکی از عوامل مهم در ایجاد اختلافات زناشویی را می توان اختلالات عاطفی هریک از طرفین دانست.

 

اگر بخواهیم تعریف ساده ای از اختلالات عاطفی بین زوجین داشته باشیم.

 

باید گفت انجام رفتارهای احمقانه توسط فرد عاقل را اختلالات عاطفی می گویند.

 

در واقع اختلالات عاطفی یعنی داشتن افکار و رفتارهای غیر عقلانی و فرآیندی است که موجبات رنج و اندوه را در شرایط متفاوت فراهم می کند.

 

فرد دارای اختلالات عاطفی با نگرش کوته بینانه ای که دارد مانع استفاده از هوش و توانایی های خود می شود و در مقابل به تخریب برنامه و اهداف زندگی می پردازد.

 

رفتارهای ناشی از اختلالات عاطفی زوجین در هیچ کدام از روابط میان انسان ها به اندازی روابط میان افراد در خانواده مهم نمی شود.

 

موضوع این گونه رفتارها در روابط میان زوجین نه تنها سبب می شود که تحمل رویارویی ها با مشکلات به حد زیادی کم شود.

 

بلکه سبب می شود که فرزندان خانواده نیز از رفتارهای مخرب والدین الگو برداری کرده سپس در آینده آن ها را در زندگی زناشویی خود به نمایش بگذارند.

 

 

9 نکته ی طلایی برای ماندگاری انگیزه

0 دیدگاه/تیر ۱۹, ۱۳۹۸

ادامه مطلب ...

 اغلب اختلالات عاطفی افراد از باورهای غیر منطقی و غیرعقلانی آنها نشات می گیرد.

از آنجایی که نشانه های اختلالات عاطفی همانند احساس گناه و افسردگی به عنوان نشانه های هیجانی شناخته می شوند.

 

معمولاً منجر به احساس و یا اختلالات جسمی مانند

 

فشار خون

زخم معده

سردردهای میگرنی

می شوند.

 

تایید این واقعیت که اینگونه تظاهرات روانی و جسمانی در درجه اول از باورها و نگرش های سر چشمه می گیرد مورد غفلت واقع شده است.

 

انسان ها در بیشتر مواقع به گفتگوی درونی با خود مشغول هستند و این گفتگوها به گونه ای منطقی صورت می گیرد.

 

اما هنگامی که گفتگوهای درونی به گونه ای غیر عقلانی و غیرمنطقی باشند موجب بروز هیجانات نامناسب منفی به خود فرد می شوند.

 

به عبارت دیگر در حالی که فرد می تواند به صورت سالم رفتار کند در اثر باورهای غیرمنطقی خود رفتاری بد در پیش گرفته و حجمی از دشمنی های غیر ضروری ها را در رابطه با دیگران وارد می کنند.

 

اگر بخواهیم به فردی کمک کنیم تا به روشنی به تفکر پرداخته و سیستم ارزشی غیرمنطقی خود را کنار بگذارد باید به او نشان دهیم که

 

تفکر غیرعقلانی چیست

چگونه افراد به گفتگوی درونی غیرعقلانی می پردازند

کجا و چگونه این باورهای غیر عقلانی یادگیری شده و یا به فرد تلقین شده است

این امکان وجود دارد که به باورهای عقلانی دست یابد

چگونه می تواند باورهای غیر عقلانی خود را زیر سوال برده و باورهای عقلانی را جایگزین آنها کرد

چگونه می تواند به فلسفه ای عقلانی در مورد زندگی دست یابند تا در نهایت بتوانند در اکثر موارد به گونه ای خود انگیخته به تفکر عقلانی و غیر مخرب بپردازند.

فرایند شش مرحله ای فوق به یک فرد دارای اختلالات عاطفی به طور دقیق نشان می دهد که:

چگونه باورهای غیر عقلانی و منطقی به وجود آمده توسط او به کار گرفته می شود

چگونه سبب بروز اختلالات عاطفی در او می شود

روان درمانی عقلانی عاطفی نام دارد و با استفاده از آن می توان به کسانی که در رابطه زناشویی خود مشکلاتی را در نتیجه اختلالات عاطفی دارند کمک نماید.

 

مشاورانه 

مشاوره خانواده 

مشاوره ازدواج 

مشاوره تلفنی 

مشاوره آنلاین 

تست روانشناسی 

مشاوره روانشناسی 

مشاوره جنسی 

اختلال روانی 

استخدام روانشناس و روانسنج

مقالات برتر مشاوره خانواده

این روش شرایط بهتری را در زندگی برای آنهایی که این اختلالات را دارند فراهم می کند تا بتوانند بهتر در کنار یکدیگر زندگی کرده و ازدواج موفق و پایدار را رقم بزنند.

 

در طلاق عاطفی همسران احساس خشم و اضطراب نمی کند و لزوما یکدیگر را درک نمی کنند و در زیر سقف زندگی می کنند .

 

در چنین خانواده، زوج ها باید زیر سقف زندگی کنند بدون اینکه با هم در تماس باشند.

به دلیل نیاز مالی، حضور فرزندان و ترس از قضاوت اجتماعی مانع تصمیم جدی برای روشن شدن معیشت آنها می شوند.

 

بنابراین تفاوت های میان زوج ها به تدریج موجب ناامیدی و طلاق عاطفی می شوند.

 

مشاوره خانواده کمک کننده است.

طلاق عاطفی عموما در اولین سالهای زندگی رخ نمی دهد.

 

در چند سال اول، با توجه به معیارهای انتخاب همسر ، بین همسران اختلاف کمی وجود دارد.

 

یا حتی اگر چنین علاقه ای وجود نداشته باشد، امید وجود دارد که شرایط تغییر کند.

 

وی ادامه داد که معمولا طلاق عاطفی در پنجم و ششمین سال زندگی آغاز می شود.

 

هنگامی که فرد امید خود را به تغییر وضعیت خود و همچنین طلاق رسمی از دست می دهد، به تدریج فاصله بین آنها افزایش می یابد.

 

و طلاق عاطفی شکل می گیرد.

 

برای مطالعه موارد بیشتر در این زمینه به سایت “مشاورانه” مراجعه کنید.

منبع: مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-روان درمانی عاطفی عقلانی، راهکار رفع اختلالات عاطفی زوجین

Dr. Dalake بازدید : 7 دوشنبه 14 مرداد 1398 زمان : 15:36 نظرات ()

مشاوره ازدواج و درمان خانواده

ازدواج و درمان خانواده چیست؟

زن و شوهر لبخند زدن در درمان هیچ ازدواج و خانواده کامل نیست.

در حقیقت، بسیاری از مردم حتی ممکن است اعتراف کنند که خانواده هایشان کاملا ناکارآمد هستند.

 

خانواده های سنتی تنها نوع خانواده هایی نیستند که به نظر می رسد مشکلی دارند.

 

از آنجا که ازدواج و خانواده امروزه در همه اشکال و اندازه ها قرار دارد.

 

مشکلات زناشویی و خانوادگی می تواند بر تمام خانواده های غیر سنتی نیز تأثیر بگذارد.

 

از جمله خانواده های همجوار، خانواده های گسترده، خانواده های تک نفره و خانواده های دارای پدر و مادر هم جنس.

 

انواع مختلف خانواده ممکن است تحت تاثیر همه انواع مشکلات قرار بگیرند.

 

با این حال، چند استدلال بسیار رایج وجود دارد که در بسیاری از خانواده ها بوجود می آیند، و باعث استرس و مشکالت ناخوشایند می شوند.

 

برخی از استدلال های رایج  مشاوره ازدواج و درمان خانواده ممکن است موارد زیر باشد.

 

خیانت

حسادت

اختلافات مالی

پرورش کودک

مسئولیت های خانوار

سوء مصرف مواد

بیماری های روحی

شورش نوجوان

مسیرهای مختلف حرفه ای 

غیره

مشاوره ازدواج و درمان خانواده

 

زوال و مشکلات خانوادگی

ابتلا به زوال و مشکلات خانوادگی در ابتدای کار معمولا کمتر است.

 

حل این مسائل در اسرع وقت ممکن است به کاهش بیشتر عوارض منفی در جاده کمک کند.

 

برای مثال زوج های متاهل که مسائل خود را حل نمی کنند، ممکن است طلاق بگیرند که بر فرزندان و همچنین خودشان تأثیر می گذارد.

 

در واقع، بسیاری از کارشناسان ارشد پدر و مادر بر این باورند که جدایی و طلاق در مورد فرزندان خانواده بیش از بزرگسالان است.

 

ازدواج و خانواده درمانی برای افرادی که نیاز به کمک دارند مسائل مربوط به زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

همکاری با یک درمانگر می تواند به خانواده کمک کند تا امکان طلاق را کاهش دهد و می تواند به آنها کمک کند که کمتر بحث کنند و بهتر ارتباط برقرار کنند.

 

مشاوره ازدواج و درمان خانواده منجر به یک زندگی منسجمتر در خانه و استرس کمتری در مورد هر کس می شود.

 

متخصصان در این زمینه ممکن است به مسائل مربوط به بین همه اعضای مختلف خانواده کمک کنند.

 

ویژیگی ازدواج و مشاور خانواده

آنها ممکن است سعی کنند به عنوان مثال، و همچنین بین خواهر و برادر، والدین و فرزندان و پدر و مادر و فرزندان گام به گام، مسائل میان زوج ها را کمک کنند.

 

با توجه به نوع خانواده که با آنها همکاری می کنند، آنها ممکن است برای بهبود روابط خانوادگی نیز تلاش کنند.

 

برای مثال، اگر یک نوجوان با پدربزرگ و مادربزرگ خود زندگی کند، ممکن است درمانگر بتواند به آنها در رابطه پدربزرگ و مادربزرگش کمک کند.

 

تبدیل شدن به یک ازدواج و مشاور خانواده، نیاز به چند ویژگی خاص دارد.

 

گذشته از یک علاقه واقعی در کمک به خانواده ها، ازدواج و درمانگران خانواده باید شنوندگان و ارتباط برقرار کنند.

 

آنها باید قادر به گوش دادن به نگرانی های هر فرد با یک گوش بی طرف و بدون قضاوت باشند.

 

آنها همچنین باید بتوانند به هر یک از اعضای خانواده کمک کنند تا با یکدیگر صلح آمیز و موثر ارتباط برقرار کنند.

 

اگر به دنبال تبدیل شدن به یک ازدواج و “مشاوره خانواده” هستید، باید با شنیدن زوج ها و خانواده ها “راحت لباس های کثیف خود را”، به راحتی صحبت کنید.

 

هنگامی که در درمان، اکثر افراد در نهایت شروع به احساس راحتی می کنند، و در مورد مشکلات شخصی و صمیمی خود را باز می کنند.

 

اگر شنیدن درباره مسائل مانند مشکلات جنسی زن و شوهر باعث ناراحتی شما نشود،

 

 

 

چرا ما نیاز به ازدواج و خانواده داریم؟

“برای نگه داشتن و نگه داشتن از این روز به جلو، برای بهتر، برای بدتر، برای ثروتمندتر، برای فقیرتر، در بیماری یا سلامتی، عشق ورزیدن و گرامی داشتن” تا زمانی که مرگ ما را بخشی “.

 

در یک زمان، این کلمات در واقع به معنای چیزی در هر ازدواج بود.

 

متأسفانه امروز، تحقیقات نشان داده است که تقریبا نیمی از تمام ازدواج ها در طلاق پایان می یابند، که می تواند برای همه افراد بسیار خطرناک باشد.

 

با این وجود، حتی اگر زوج ها طلاق نگیرند.

 

پیامدهای یک زندگی منسجم نیز می تواند نتایج بسیار ناخوشایندی دراز مدت داشته باشد.

 

متخصصان ازدواج و خانواده در خدمت کمک به زوج های متاهل و خانواده هستند و به طور مؤثرتر ارتباط برقرار می کنند و اختلافات خود را از بین می برند.

 

برای بسیاری از خانواده ها، ازدواج و درمان خانواده اغلب زمان خوبی صرف می شود، کاهش زمان صرف مبارزه و همچنین خطر طلاق.

 

چرا ما نیاز به ازدواج و خانواده داریم؟

 

چه کارهایی ازدواج و خانواده انجام می شود؟

اگرچه اغلب خانواده ها مشکلاتی دارند و بسیاری از آنها استدلال های مکرر دارند، ممکن است دشوار باشد که دلایل اساسی این استدلال را مشخص کنند.

 

با این حال، این اغلب یکی از اولین وظایف یک ازدواج و درمانگر خانواده است.

 

برای انجام این کار، ازدواج و درمانگر خانواده برای اولین بار نیاز به ملاقات و صحبت با همه اعضای خانواده درگیر در درمان است.

 

اغلب اوقات، درمانگر با همسر یا خانواده ملاقات خواهد کرد.

 

با توجه به ماهیت مشکل و وضعیت خانوادگی، آنها ممکن است فقط با یک زن و شوهر ازدواج کنند.

 

و یا با خانواده به طور کلی. این می تواند به آنها کمک کند تا ببینند که چگونه هر یک از اعضای خانواده به دیگران واکنش نشان می دهند.

 

در برخی موارد، درمانگر ممکن است تصمیم بگیرد که به طور جداگانه با اعضای خانواده ملاقات کند.

 

در طول جلسات درمان، صحبت کردن معمولا شغل اعضای خانواده است به جای درمانگر.

 

مشاوره ازدواج و درمان خانواده روانشناسی

ازدواج و درمانگر خانواده اغلب بیشتر از صحبت کردن در این جلسات گوش فرا می دهد.

 

درمانگر نیز اعضای خانواده را به دقت برای زبان غیر زبان کلامی و یا سرنخهایی که ممکن است در معرض مشکلات خاص قرار بگیرد، تماشا کنند.

 

به عنوان مثال، یک ازدواج و درمانگر خانوادگی که شاهد یک نوجوان نورد چشم او می تواند نتیجه بگیرد که اقدامات مانند این ممکن است باعث شود پدر و مادر او بی احترامی شود.

 

پس از کشف برخی از علل احتمالی اساسی مشکلات عمده در یک خانواده، مشاوره ازدواج و درمان خانواده میتواند از طریق مسائل مربوط به خانواده به عنوان یک کل کار کمک کند.

 

درمانگر اغلب به عنوان مثال راهنمایی برای اعضای خانواده ناامید کننده ارائه می دهد و یا ممکن است به آنها در مورد چگونگی برقراری ارتباط مؤثرتر آموزش دهد.

 

اگر میخواهید یک متاهل و متخصص روانشناسی خانوادگی شوید.

 

به خاطر داشته باشید که درمان سحر و جادو نیست که تمام بحثها را در یک خانوار به پایان برساند. استدلال بخشی از بودن در یک خانواده است؛

 

فقط با قلمرو می آید به جای تدریس خانواده ها در مورد چگونگی متوقف کردن استدلال، به عنوان یک ازدواج و درمانگر خانوادگی، به آنها کمک می کنید تا بتوانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید،

 

از طریق اختلافات خود کار کنید و به یک واحد خانواده قوی تبدیل شوید – حتی اگر این یک استدلال گاه به گاه باشد.

 

کجا یک مشاور خانواده کار می کند؟

ازدواج و درمانگران خانواده ممکن است در تعدادی از تنظیمات مختلف کار کنند. این ممکن است شامل دفاتر خدمات اجتماعی، یا جامعه و امکانات بهداشت روان باشد.

 

با این حال، بسیاری از متخصصان ازدواج و خانواده، تصمیم می گیرند شیوه های خصوصی خود را باز کنند.

 

در انجام مشاوره ازدواج و درمان خانواده ، زوج های متاهل و خانواده ها می توانند خدمات خود را پیدا کنند و در مراکز درمانگر ملاقات کنند.

 

چند متاهل و خانواده متخصصان ممکن است حتی تماسهای خانه را انجام دهند که شامل بازدید از یک خانوار برای مشاهده وضعیت زندگی می شود.

 

کجا یک مشاور خانواده کار می کند؟

 

 

الزامات آموزش و پرورش برای تبدیل شدن به مشاور ازدواج و درمان خانواده چیست؟

حرفه مشاوره ازدواج و درمان خانواده به طور کلی شامل معالجه خوبی از تحصیلات است، شبیه به سایر سلامت روان و شغل درمانی. افرادی که علاقه مند به دنبال کردن شغل های مشاوره و ازدواج هستند،

 

معمولا با کسب مدرک کارشناسی در زمینه هایی مانند زیر شروع می شود.

 

روانشناسی

کار اجتماعی 

مشاوره خانواده

در حالی که این میزان را کسب می کنید، دانش آموزان باید دوره های آموزش در مورد ازدواج و موقعیت های خانوادگی را تمرین کنند.

 

اکثر مناطق همچنین به کسانی که دنباله ازدواج و خانواده درمانگر حرفه ای برای کسب مدرک کارشناسی ارشد نیز نیاز دارند ، به ویژه اگر آنها مایل به ازدواج مجدد و مشاوران خانواده هستند.

 

علاوه بر شرایط خاص تحصیلی، شما نیز ملزم به تکمیل چند ساعت کار میدانی هستید. تعداد دقیق ساعت مورد نیاز از دولت به حالت متفاوت است.

 

مشاور خانواده درخواست متقاضیان را برای تکمیل ۱۵۰۰ ساعت کار تحت نظارت.

 

به عنوان مثال، در حالی که کالیفرنیا نیاز به ۳۰۰۰ ساعت تجربه کار تحت نظارت. با توجه به این الزامات، مجوز هیئت دولت شما بررسی می شود.

 

درباره MFT Degrees Online بیشتر بخوانید .

 

چه میانگین حقوق سالانه برای یک متخصص درمان ازدواج و خانواده چیست؟

طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، پزشکان ازدواج و خانوادگی دستمزد سالانه به میزان ۵۱،۷۳۰ دلار در ماه می ۲۰۱۴ به دست آورده اند.

 

۱۰ درصد از این حرفه حقوق سالانه را به مبلغ ۷۸،۹۲۰ دلار به دست آورده است. کسانی که در دولت دولتی یا دولت محلی مشغول به کار هستند.

 

متخصصان ازدواج و خانواده هستند که معمولا بیشترین آنها را انجام می دهند.

 

و نیوجرسی و کالیفرنیا نمونه هایی از دو ایالت هستند که ازدواج و درمانگران خانواده را بیشتر از میانگین ملی می پردازند.

منبع: مشاوره خانواده-مشاوره ازدواج و درمان خانواده

Dr. Dalake بازدید : 5 یکشنبه 13 مرداد 1398 زمان : 18:36 نظرات ()

اگر هفت روز بدون رابطه جنسی سر کنیم چه باید کرد؟

به گفته کارشناسان، رابطه جنسی یکی از علل سلامت جسمی و روحی زوجین است، زمانی که روابط بلند مدت ایجاد نشود، عواقب جدی رخ خواهد داد.

 

عواقب جدی جدایی از رابطه جنسی در ازدواج

داشتن رابطه جنسی و ازدواج مزایای بسیاری دارد، مزایایی که بر سلامت جسمی و روانی زوج ها تاثیر می گذارد.

 

مثل یک ورزشکار که بعد از ترک ورزش مشکلاتی برایش ایجاد می شود و بدن او توانایی های سابق ندارد.

 

زن و شوهر متاهل که رابطه زناشویی داشته اند، مشکلات زیادی را برای مدت طولانی از خود دور می کنند.

 

وقفه جنسی به شما آسیب می بیند.

 

طبق گزارش پزشکان معتقدند که متوقف شدن روابط زناشویی صدمه جدی به بدن خواهد زد که ما در این بخش به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

اگر هفت روز بدون رابطه جنسی سر کنیم چه باید کرد؟

اگر هفت روز بدون رابطه جنسی سر کنیم چه باید کرد؟

 

افزایش استرس با کاهش رابطه جنسی

داشتن یک رابطه دوستانه با یک شریک، یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن استرس است.

 

در حالت اضطراب در زندگی مدرن، داشتن رابطه زناشویی به طور منظم توصیه می شود.

 

رابطه جنسی باعث افزایش قدرت بدن در برابر استرس می شود و مشاوره جنسی در این زمینه راه گشاست.

 

ایجاد تعادل در عملکرد مغز و تقویت توان فیزیکی بدن، و با انجام این کار ضعیف تر خواهد شد اگر رابطه این شخص متوقف شود.

 

اثرات منفی ترک ازدواج و رابطه جنسی بر اعصاب

کاهش اعتماد به نفس با کاهش رابطه جنسی

 

مطالعات گسترده و دقیق نشان می دهد که رابطه جنسی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود و شخص را در مورد خودش احساس می کند.

 

در طول زمان انزال، تستوسترون، استروژن و پرولاکتین به سرعت آزاد می شود.

 

که همه ی آنها احساس تفکر مثبت را ایجاد می کنند.

 

عوارض جانبی رابطه زناشویی نیست.

 

عوارض جدی روابط زناشویی برای بدن را درک کنید.

 

رابطه بین افسردگی و مشکلات قلبی و رابطه جنسی

یکی از علائم اصلی ازدواج جنسی برای مردان و زنان ضعف در قلب است.

 

از آنجایی که رابطه جنس فعالیت بدنی مفیدی است، بنابراین قلب به نوعی ورزش می کند.

 

جالب است بدانید که مردان که بیش از دو جنسی سالم داشته اند، خطر ابتلا به حملات قلبی و حملات قلبی را به طور قابل توجهی کاهش داده اند.

 

عوارض رابطه جنسی با فاصله زیاد خیلی در کیفیت زندگی فرد تاثیر گذارند.

 

رابطه جنسی در سلامت قلب موثر است

 

مشاورانه 

مشاوره خانواده 

مشاوره ازدواج 

مشاوره تلفنی 

مشاوره آنلاین 

تست روانشناسی 

مشاوره روانشناسی 

مشاوره جنسی 

اختلال روانی 

استخدام روانشناس و روانسنج

انزال زودرس و نعوظ پس از کاهش رابطه جنسی

در توصیف این گزینه، باید گفت که مطالعات نشان داده اند که افرادی که بیش از یک بار در هفته از رابطه جنسی برخوردار هستند، سابقه طولانی نعوظ و انزال دیرتر دارند.

 

اگر مقاربت فوری تکرار شود، اختلال نعوظ نیز تشدید می شود.

 

ضعف بدن در برابر سرماخوردگی و آنفولانزا پس از قطع رابطه جنسی

با متوقف کردن رابطه زناشویی، بدن ضعیف تر از میکروب ها خواهد بود و این بیماری را سریع تر می کند.

 

به ویژه ویروس سرماخوردگی و گلو

 

محققان در دانشگاه پنسیلوانیا متوجه شدند که افرادی که دو بار در هفته رابطه زناشویی دارند، بدن قویتری نسبت به ویروس ها دارند.

 

ارتباط جنسی عواقب خطرناک عدم رابطه زناشویی منظم را از بین می برد.

 

جدیدترین مقالات مشاوره جنسی و زناشویی

افزایش خطر عفونت ادراری با کاهش دادن رابطه جنسی

پس از نزدیکی عفونت مجاری ادراری می توانند از طریق ورود به کانال دفع ادرار از بدن خارج شوند.

 

اما با متوقف کردن این، احتمال عفونت بسیار زیادتر می شود.

 

اثرات جدی عدم داشتن رابطه جنسی برای زنان

علاوه بر کاهش عشق و محبت بین زوج ها، کاهش میل جنسی به سلامت جسمی منفی منجر می شود.

 

مهمترین آنها زنان واجد شرایط هستند که شامل خشکی شدید و کاهش دیواره واژن می شود.

 

به گفته کارشناسان بهداشت، متوقف کردن رابطه جنسی برای زنان می تواند نشانه های مشابهی از یائسگی زودرس را ایجاد کند و سلامت را به مخاطره می اندازد.

 

اما علاوه بر تمام این عوارض، به نظر می رسد عجیب است که بدترین عوارض ناشی از عدم رابطه جنسی  است مشکلات عفونی مهبلی برای خانم ها است.

 

آتروفی واژن یک التهاب واژینال است که در زنان به علت نازک شدن و انقباض بافتهای دیواره واژن رخ می دهد.

 

 همچنین کاهش روانکاری و لاغری واژن به علت کاهش سطح استروژن رخ می دهد.

علائم آتروفی واژن  به شرح زیر است:

 

شایع ترین علت آتروفی واژینال، از دست دادن استروژن است که به طور طبیعی در طی یائسگی اتفاق می افتد.

 

و به طور فزاینده ای در زنان بعد از یائسگی اتفاق می افتد.

 

اما می تواند در شرایط دیگر مانند زنان با کاهش سطح هورمون استروژن و عدم داشتن رابطه جنسی رخ دهد.

 

عوارض این حالت مزاحم در مهبل شامل موارد زیر است:

نازکی

خشکی

التهاب

درد

تحریک و خارش در طول ادرار کردن

نیاز مکرر به استفاده از یک دستشویی

نشت ادرار در حین سرفه

عطسه کردن یا سوزش

داشتن یک زندگی سالم و جنسی خوب و ایجاد یک رابطه اصولی و منظم با این رابطه نه تنها برای همسر، بلکه برای خود زنان مفید است.

 

زیرا متوقف کردن این رابطه مهم می تواند منجر به از دست دادن کیفیت زندگی شود.

 

افزایش جریان خون

رابطه جنسی جریان خون را به مغز و سایر قسمت های بدن افزایش می دهد.

 

بنابراین اکسیژن و مواد مغذی به اندام های بدن تحویل داده می شود و مواد زائد نیز سریع تر از بدن منتشر می شوند.

 

افزایش امید به زندگی

میزان مرگ و میر در افرادی که ارگاسم را دو بار در هفته دریافت می کنند، نصف مردان است که تنها یک بار در ماه احساس ارگاسم دارند.

 

جنسیت باعث افزایش سطح استروژن در زنان می شود.

 

این باعث می شود که هورمون انعطاف پذیرتر و شفا بخش تر شود و زنان را در مقابل بیماری های قلبی محافظت کند.

 

رابطه جنسیت در کاهش استرس و اضطراب موثر است

رابطه جنسی نیز کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

اگر شما کسی را دارید که برای شما مهم است و دوستش دارید و او را دوست دارید.

 او نیز احساسی و فیزیکی خواهد بود.

چند بار رابطه بیشتر خطر مرگ زودرس یا بیماری های مختلف را کاهش می دهد .

بخشی از آن به علت اثرات مثبت لمس و تماس بدنی است.

 

هم خوابی و خندیدن باعث می شود که ترکیب شیمیایی بدن شما تغییر کند.

 

رابطه جنسی سالم با افزایش اعتماد به نفس زنان و مردان رابطه دارد.

این نکته می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت روان افراد به ویژه مردان داشته باشد.

 

برای خواندن نکات بیشتر می توانید به سایت مشاورانه مراجعه کنید.

منبع: مرکز مشاوره و روانشناسی مشاورانه-اگر هفت روز بدون رابطه جنسی سر کنیم چه باید کرد؟

Dr. Dalake بازدید : 7 شنبه 12 مرداد 1398 زمان : 12:21 نظرات ()

مشاوره رایگان

مشاوره نقش پر اهمیتی در زندگی انسان دارا می باشد.

در حقیقت اگر  خانواده ها از مشاوره های مطلوب بهره مند شوند.

 

شاهد رشد کردن اشخاص در زمینه های فردی و اجتماعی خواهیم بود.

 

البته برعکس این موضوع هم وجود دارد .مشاوره رایگان

 

که در صورت بهره مند نشدن از مشاوره مطلوب رشد کردن در اشخاص صورت نخواهد گرفت.

 

مشاوره رایگان

 

نیاز به مشاور در دنیای امروز

در حقیقت در دنیای امروز بیشتر از هر وقتی احتیاج به مشاوره داریم .

وهمچنین استفاده کردن از تخصص آنها برای مسائل و مشکلات پیدا خواهیم کرد.

در این رابطه خانواده ها باید به مشاوره به عنوان یک :

 

احتیاط در امور زندگی و یک راه حل به اثبات رسیده و دارای فایده در مسئله های زندگی نگاه کنند.

مشاوره یک امر مناسب و همینطور پسندیده می باشد.مشاوره رایگان

 

و می توان این را بیان کرد که به عنوان بهترین شیوه ممکن در رابطه با تقویت شدن بنیان خانواده است.

 

و در دنیای امروزی استفاده کردن از راهنمایی ها و مشاوره های سودمند میباشد.

 

رجوع کننده میتواند در زمینه های صدمه شناسی و بهره بردن علمی توسط مشاورین استفاده کنند.

 

همینطور فرزندان هم می توانند به مرکز های مشاوره رجوع کنند .

 

در روابط خود و دیگر اعضای خانواده به خصوص پدرو مادر تنظیم کنند.

 

اگر در خانواده ای ارتباط از حالت معمولی خارج شود و به صورت افراط یا تفریط در آید .

 

شاهد آشکار شدن ناهنجاری های دارای ضرر خواهیم شد.مشاوره رایگان

 

مطالب و مقالات سایت ” مشاوره خانواده” توسط تیم تخصصی مشاوران و روانشناسان تهیه و پشتیبانی شده است.

 

 مشاوره رایگان1

مشاوره در بحرانهای اقتصادی و فرهنگی

در عصر امروز احتیاج به مشاوره بیشتر از هر وقت دیگری احساس خواهد شد.مشاوره رایگان

 

این احساس احتیاج با بیشتر شدن بحران های فرهنگی و همینطور اقتصادی افزایش پیدا خواهد کرد.

 

در این رابطه لازم می باشد که خانواده ها احتیاج به مشاوره را به عنوان یک نیاز پر اهمیت تلقی کنند.

 

و نسبت به آن بی تفاوت نباشد.

 

در حقیقت خانواده نقش بسیار پر اهمیت در جلوگیری از طلاق و همینطور بحرانهای اجتماعی دارند.

 

این نقش آفرینی از راه تربیت کردن درست صورت خواهد گرفت.

 

اختلالات روانی، نبود آموزش دادن برای خانوادهها،خشونت و ارتباط خارج از زندگی زناشویی .

که همگی موارد بالا اهمیت مخصوصی در رابطه میان زوج و خانواده موجود می باشد.

Dr. Dalake بازدید : 10 جمعه 11 مرداد 1398 زمان : 18:42 نظرات ()

تعداد صفحات : 17

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
 • 1398
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 162
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 15
 • آی پی دیروز : 22
 • بازدید امروز : 22
 • باردید دیروز : 24
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 46
 • بازدید ماه : 458
 • بازدید سال : 3,980
 • بازدید کلی : 3,980